Ez az első alkalom, hogy magyar nagykövet, tisztelegve a helyi hagyományok előtt, iftár vacsorát adott Törökországban. Kiss Gábor beszédében elmondta, hogy arra kell törekednünk, hogy a Ramadán spiritualitása hassa át tetteinket az igazság, a béke és az egymás iránti tisztelet jegyében. Hangsúlyozta: a bizalomra és barátságra építő összefogásra van szükség a világban, hinnünk kell az egymás iránti őszinte tiszteletben, bizalomban, barátságban a béke megteremtése érdekében.
A nagykövet kiemelte: „Meggyőződésünk, hogy - ahogyan azt Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is mondta - egy keresztény civilizációhoz tartozó ember nem lehet muszlimellenes. Sajnálatos, hogy napjainkban összemosódnak fogalmak, amelynek az iszlám és keresztény vallás egyaránt kárát látja.” Kiss Gábor szerint Törökország élen jár a valódi muszlim kultúra fenntartásában, művelésében és továbbörökítésében, és a magas iszlám civilizáció, nem azonosítható azoknak a cselekedeteivel, akik az iszlám vallást használják fel emberietlen tetteik igazolására.
A nagykövet részvétét fejezte ki a törökországi terrortámadások áldozatai kapcsán és elítélte a terrorizmus minden formáját.
Kiss Gábor a magyar-török kétoldalú kapcsolatokat kiválónak nevezte, hozzátéve, hogy van mire építenünk, de vannak további közös célok, kihívások, amelyek még tovább erősítik majd a két ország kötelékeit.
Az iszlám vallás magyarországi törvényes elismerésének 100. évfordulója alkalmából az iftár előtt Hamza Gábor professzor tartott nagy érdeklődés által kísért előadást.